Kilka ciekawych informacji o pierścionkach zaręczynowych

Jeśli chcesz zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/sex7f3j.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić resztę życia, w końcu pomyślisz o ślubie. Wpierw jednak następuje ta wymarzony przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowe – symbol nieskończoności

Danie ukochanej w prezencie pierścienia to niesłychanie stary zwyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które symbolizuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wynika z wiary, iż od owego palca prowadzi żyła wiodąca wprost do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że tradycję przekazywania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Początkowo wykonywano je z łodyg konopi, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra czy złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni chcieli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem i drogimi kamieniami, jednakże surowce te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru stuleci, natomiast duży wzrost ich powodzenia daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Współczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście idealna biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże możliwości dowolnego dobierania rozmaitych kamieni oraz metali są szerokie. Prócz diamentów wykorzystuje się rubin, topaz czy tanzanit. Część osób wybiera mniej drogocenne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (czerwonego, białego i żółtego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przeświadczenie, że narzeczony musi zapłacić na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: użytego kamienia, wzoru, surowca czy ilości karatów, dlatego każdy kupi ładny, nieprzeciętny pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem zaangażowania oraz uczucia, wobec tego jego koszt nie jest najistotniejszy. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej narzeczonej.

Adres firmy:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]