Kolczyki z kamieniami – o tym warto pamiętać

Kliknij tu, aby zamówić kolczyki z kamieniami.

Mimo, że biżuteria potrafi być piękna i bez kamieni szlachetnych, to trudno stworzyć bez nich stylowe bransoletki czy wisiorki. Kamienie mogą zupełnie zmienić wizualne walory ozdób – inny charakter mają wszak kolczyki z kryształami, inny natomiast te wysadzane bursztynem. Które naszyjniki i kolczyki z kamieniami cieszą się szczególnie dużym uznaniem? Które kamienie stosowane w pracowniach złotników są prawdziwe, a które okazują się sztucznymi wyrobami? To potrafi zadziwić – zwłaszcza czytelników, którzy nie mają wiedzy o złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, iż wiele surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich w pierwszej kolejności powinniśmy wspomnieć cyrkonie, które produkowane są z itru i cyrkonu, a rozmaite barwy są zasługą tego typu dodatkom, jak chrom czy kobalt. Oprócz nich, kamieniami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze szkła ołowiowego.

Kolczyki z kamieniami – opale czy bursztyn

Złotnicy o wiele częściej wykorzystują rzecz jasna kamienie szlachetne. Najpopularniejsze to na pewno topazy, mogące przybierać odcienie od błękitnych do czerwonych oraz bardzo twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko robione są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty zakupu takich ozdób. Powinniśmy przy tej okazji pamiętać, że są to dzieła znacznie bardziej unikatowe, niż te zdobione sztucznymi kamieniami.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]