Lampworki – szklane perły

Dalsze informacje o lampworkach.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, gdyż o nich piszemy, to specyficzny typ koralików wykonywanych z gorącego szkła. Z początku były produkowane samodzielnie – surowiec topiono za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa lampworki. Obecnie także możemy wykonać je w domu, lecz lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego warto się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze założyć lampworki? Jak wykonać je nad lampą?

Wytwarzanie lampworków

Lampworki wykonuje się, jak już napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie najlepiej sprawdzi się gazowy palnik. Do ich wytwarzania stosuje się specjalne szkło, które w wyniku działania ognia topnieje, a to pozwala na nadanie mu najróżniejszych form. Paski gorącego szkła okręcane są wokół drutu, dzięki czemu każdy koralik ma dziurkę w samym środku – dzięki temu lampworki mogą być stosowane do wyrobu kolczyków lub wisiorków.

Przy których kreacjach lampworki będą najlepiej wyglądały?

Kolorowe lampworki doskonale pasują do zwykłych strojów. Najlepiej łączą się z t-shirtami z nietypowymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą atrakcyjnie wyglądały jedynie przy tego typu ubraniach – to wyłącznie kwestia wyobraźni.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]