Popularne typy zapięć w kolczykach srebrnych

Chcesz zamówić srebrne kolczyki? Zobacz tu.

Szukając kolczyków warto zwrócić uwagę nie tylko na to jak się prezentują, formę i surowiec, z którego są wykonane,, ale też na zapięcie. Poniżej zebraliśmy zwięzły wykaz najczęściej używanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Takie zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i chętnie jest używane w biżuterii art deco. Felerem tego zapięcia jest jego duży rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Równie popularny jak tradycyjny bigiel, jakkolwiek prościej go zapiąć, z powodu rozchylanemu zatrzaskowi z tyłu. Częstokroć wykorzystuje się je przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest zakładać je w ciepłe dni, gdy nie nakładamy czapek, szali ani odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach dość rzadko używane.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma najmniejszą szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w malutkich, głównie złotych kolczykach. Bez trudu się je zapina i nie potrzebują dodatkowej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem stosowane są najchętniej w biżuterii dla dzieci.

Adres firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]