Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Jeśli szukasz cyrkonii, odwiedź tę stronę.

Podczas dzieła ozdabiania biżuterii masowo wykorzystywane są prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym dodaniem biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, mają one znaczny wpływ na cenę wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa klientów jest w stanie pochwalić się prawdziwymi skarbami w posiadanej biżuterii. Znaleziono oczywiście także alternatywne sposoby dla niezbyt zamożnych osób.

Co rozumiemy jako cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się naturalnie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla brylantów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje zawierające inne minerały mogą przybierać dowolne barwy lub nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Kosmos i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście też inne przeznaczenia. Przykładowo, używa się je w medycynie (jako przejściowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do określania pH w wysokich temperaturach. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najpopularniej pojawiającą się postacią cyrkonii, czyli biżuterią, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.