Wisiorki srebrne

Dowiedz się, gdzie nabyć srebrne wisiorki.

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie się prezentuje i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Gdzie trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi również styczność z wodą czy słońcem, które mogą powodować, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je delikatną tkaniną lub wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy korzystać z miękkich ścierek – sztywne mogą uszkodzić powierzchnię.