Akcesoria szalunkowe – co to za elementy i gdzie je kupić?

Więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto kupić je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, klucze do żabek napinających i rusztowań, nakrętki, zaciski sprężynowe, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pozwala utrzymać stosowny odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią też dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato wyposażonych sklepach online. Sklepy te oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Peri, Tekko czy Rasto i można je kupić w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]