Baseny kąpielowe – różne warianty dla wszystkich gustów

Dowiedz się, gdzie zamówić baseny, wejdź na http://www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na odpoczynek bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i solidności.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne na rynku?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa bądź pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest zatem kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia ilość rodzajów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla pasjonatów pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na standardowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Efektownie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co dekoruje również ogród lub halę basenową. Świetnym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny i zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Takich elementów jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Adres firmy:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]