Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Dalsze informacje o dźwigarze.

Szalunki to struktury niezbędne na większości budów. Dzięki nim możliwe jest modelowanie zamierzonego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz przygotowanie w nich otworów na okna i drzwi. Szalunki są również potrzebne przy budowie sklepień – wtedy ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich użycia budowa obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sklepienie nie zapada się zaraz po wylaniu i może stężeć. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z z jakich surowców wykonane są dźwigary?

Dźwigar poddawany jest potężnym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W dużym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych w tym celu materiałów. Powinny one być rzetelnie dobrane i przetestowane pod kątem odporności na spore obciążenia. Najlepszym surowcem okazuje się lite drewno takich drzew jak buk, topola, olcha czy sosna. Ogromnie istotne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci, spoiw i innych ciekłych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Firmy, które na co dzień parają się wznoszeniem wielopoziomowych obiektów dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno oraz przechowywanie generuje jednakże pewne koszty. Z kolei firmy, które rzadko przyjmują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]