Projekty domów góralskich i drewnianych

Więcej informacji o domach góralskich.

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy ceglane. Obecnie jednak zaobserwować możemy fakt, iż ich popularność powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane wykazują bowiem mnóstwo plusów. Najważniejszym jest z pewnością wygląd – dopasowują się tak do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne okazuje się też to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są wykonywane tylko z odnawialnych surowców. Drewno potrafi także pochłaniać promieniowanie wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co sprawia, iż ich mieszkańcy wydajniej się wysypiają oraz chronią swoje płuca.

Najpopularniejsze projekty domów góralskich

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są oczywiście budynki przypominające tatrzańską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – między innymi części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zlecić również, kiedy zamierzamy wybudować je poza Podhalem.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, iż na wygodę życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, w myśl jakiego został wzniesiony. Z tego względu stawiając na podobne wyjście, warto sprawdzić wcześniejsze projekty architekta i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi klienci. Istotne jest, by w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy pewność, że nasze zamówienie zostanie odpowiednio wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy wyborze dobrze też sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie obiekt – dzięki temu inwestycja przebiegnie szybciej.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]