ABC odzieży sportowej – jak wybrać spodnie na siłownię?

Sprawdź, gdzie zamówić spodnie do piłki nożnej, wejdź na sklep-hummel.pl/pl/c/SPODNIE-SPORTOWE/275.

Spodnie fitness z długimi nogawkami to klasyka odzieży, którą musi mieć w szafie każdy, kto systematycznie uprawia sport. Jak zatem prawidłowo dobrać tę część odzieży, żeby było nam wygodnie podczas ćwiczeń?

Krój spodni sportowych trzeba dobrać stosownie do rodzaju ćwiczeń

Można być przekonanym, że to nieważne, jakiego typu spodnie sportowe kupimy, ważne by były praktyczne. To niewłaściwe stanowisko! Na rynku dostępnych jest wiele modeli spodni opracowanych dla różnorodnych potrzeb osób uprawiających sport. Między innymi, spodnie bramkarskie posiadają warstwę pianki po bokach ud oraz na kolanach, by zabezpieczać bramkarza, kiedy pada na murawę po złapaniu piłki. Z kolei spodnie do piłki nożnej mają węższe nogawki na łydkach, co usprawnia bieganie w nich. Do treningów na siłowni kobiety zwykle ubierają leginsy sportowe, które są wygodne oraz nadzwyczaj elastyczne, co zapewnia ogromną swobodę poruszania się i sprawdza się zarówno przy ćwiczeniach siłowych, jak i rozciągających. Jeśli zaś szukamy odzieży do biegania, należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe dopasowanie spodni – nie mogą one być za szerokie, jakkolwiek nie mogą z drugiej strony wywoływać odczucia skrępowania (muszą po prostu dobrze układać się na sylwetce). Ich nogawki powinny być węższe przy kostce i mocno do niej przylegać. Prawidłowo także, żeby ich koniec znajdował się tuż nad butem. A pas spodni do biegania musi swobodnie leżeć na naturalnej talii lub linii bioder sportowca, który je zakłada.

Materiał jest istotny – nie każde spodnie sprawdzą się w trakcie ćwiczeń

Częstokroć osoby rozpoczynające przygodę ze sportem sądzą, iż proste spodnie dresowe z bawełny sprawdzą się też podczas treningu, nie odczuwając różnicy między odzieżą przeznaczoną do noszenia na co dzień, a odzieżą sportową. To błąd, bowiem bawełniane tkaniny pochłaniają pot, ale go nie odprowadzają, co prowadzi do tego, że wysychają bardzo długo lub wcale. Trening w takiej stroju może przyczynić się do rozwinięcia nie tylko kataru, ale również wystawia na kontakt z bakteriami, które w mgnieniu oka namnażają się w wilgotnym materiale. Z tego też powodu stroje sportowe od renomowanych producentów sporządzana jest z tkanin, które w mgnieniu oka schną, znakomicie odprowadzają wilgoć, a jednocześnie gwarantują dobrą przewiewność. Nabywając odzież w sklepie internetowym radzimy wcześniejsze zapoznanie się z tabelą rozmiarów artykułu i opisem produktu, żeby mieć 100% pewność, że wybrany fason spodni sportowych jest tym, który zaspokoi nasze oczekiwania.

Adres firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]