Antena satelitarna – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Chcesz zamówić antenę SAT? Skieruj się na tę stronę.

Większość z nas ma we własnym domu odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy od czasu do czasu zobaczyć ciekawy film lub talk-show telewizyjny. By odbiór kanału telewizyjnego stał się możliwy, konieczna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą obecnie można zakupić bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – jak to działa?

Termin antena SAT oznacza popularną antenę satelitarną, którą wszyscy z nas widzieli przynajmniej parę razy w ciągu życia. Jest to urządzenie z rzucającą się w oczy czaszą, która zwyczajowo nazywana bywa talerzem. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można w związku z tym odbierać wciąż ogromnie popularną na terenie Polski telewizję satelitarną, która chętnie wygrywa u sporej części odbiorców z kablówką. Dzieje się tak dlatego, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka typów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne i panelowe. Anteny SAT cechują się konkretnymi cechami – różnią się na przykład średnicą jaką posiada czasza. Dzisiaj zazwyczaj konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie niszczały w efekcie działania złych czynników atmosferycznych. Dzięki temu śnieg, deszcz, niskie i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Wysokiej jakości antena SAT będzie mogła służyć długi okres czasu.

Co poza anteną satelitarną jest wymagane do odbioru telewizji?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, by bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także posiadać odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie zamontowana w określonej pozycji. Konieczny jest także konwerter (dwupasmowy albo działający na osobnym paśmie), odbiornik satelitarny oraz kabel koncentryczny.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]