Czym pokryć dach? O nowoczesnych blachodachówkach

Jeśli chcesz zamówić blachodachówki, kliknij tutaj.

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), jak również gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę silne.

Blachy na dach – cechy i atuty

Blacha dachowa wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest stosunkowo lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego nieduża ilość – oraz cechuje się wieloma zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, a także wgniecenia będące skutkiem opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakiernicze są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachę na dach należy kupić w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy wznoszeniu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin również w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o sporym nachyleniu.

Adres firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08