Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Chcesz kupić kask do jazdy konnej? Skieruj się na ten adres.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, z uwagi sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jazdy konnej można kupić 2 typy ochrony na głowę – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować odpowiednimi atestami, jak również pozwalać na regulację rozmiaru lub być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Adres firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]