Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Dowiedz się, gdzie nabyć profesjonalne mopy do mycia podłóg.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o sporą powierzchnię bądź kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym kryje się ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 cechy – materiał, z którego został wykonany oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Warto również pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają zabrudzenia niż miękkie. Drugi atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o znacznej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Dobrze dopasowany trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów

Sam mop to za mało, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Prawie jednakowo ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko w takim przypadku obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i przyspiesza czyszczenie posadzek. W trakcie sprzątanie wielkich powierzchni warto wybrać zestaw wiadra z mopem.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]