Zamów holdery na monety na goldbroker.pl.
Miłośnicy monet mogą wybierać spośród kilku różnych środków do zabezpieczenia swoich wartościowych egzemplarzy. Jednym z najczęściej wybieranych są holdery na monety – to niedrogie, uniwersalne osłonki z papieru, o których pokrótce opowiemy poniżej.
Holdery na monety – zauważalnie tańsze niż kapsle z plastiku
Tekturowe holdery wykorzystywane są przez numizmatyków od dziesięcioleci i pomimo ogólnej dostępności kapsli na monety, w dalszym ciągu nie zostały wyrugowane z rynku. Holdery na monety nie są kosztowne. Opakowanie 10 sztuk holderów znanej firmy Leuchtturm zamówimy już za niecałe 3 zł, tymczasem taka sama liczba kapsli to obecnie trzy-, czterokrotnie wyższy wydatek. Kolejną zaletą holderów są ich rozmiary – wszystkie holdery z zewnątrz posiadają ten sam rozmiar (5 centymetrów x 5 centymetrów), odmienny jest jednak wymiar okienka, przez które podziwia się numizmat. Jednakowe generalne rozmiary holderów umożliwiają składowanie w jednym miejscu monet różnej wielkości bez obawy, że będą one się w nim swobodnie przemieszczać. Papierowe holdery na monety po złożeniu są też na tyle wąskie, że bez trudu mieszczą się w przegródkach klasera. Prócz tego kolekcjonerzy monet chwalą sobie to, iż da się wypisać na holderze kluczowe informacje o numizmacie – przecież to zwykły papier! W ofercie sklepów numizmatycznych dostępne są nie tylko holdery w klasycznym białym kolorze, lecz także rzadziej spotykane holdery w eleganckim czarnym kolorze.
Samoprzylepne holdery na monety i te zamykane taśmą lub zszywkami – które są lepsze?
Przetrzymywanie numizmatów w holderach chroni je przed oddziaływaniem rozlicznych szkodliwych czynników zewnętrznych, szczególnie przed kontaktem z powietrzem, ale również przed ewentualnym uszkodzeniem. Co ważne, holdery samoprzylepne zamykają monetę szczelnie z każdej strony, bo zupełnie odcinają dostęp powietrza, zatem skuteczniej ochraniają drogocenne eksponaty przed śniedzeniem aniżeli kopertki, w których monety zamyka się przy pomocy zszywacza czy taśmy klejącej. Wysokiej jakości holdery wykonane są z nietoksycznych materiałów, które nie wchodzą w reakcję ze stopami użytymi do wybicia numizmatów. Asortyment holderów jest współcześnie tak duży, że można zakupić holder pasujący praktycznie do dowolnego numizmatu o średnicy w przedziale między 17 a 40 milimetrów. Numizmatycy, aby uprościć sobie wsuwanie holdera z numizmatem do pudełka czy też klasera często odcinają z dolnych narożników kilka milimetrów tekturki.
Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]
Powiązane wpisy
Zamienniki kapsułek Nespresso – poznaj ciekawe aromaty kaw
Kolczyki z cyrkoniami – najmodniejszy dodatek
Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej