Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Zobacz, gdzie zamówić antybakteryjny żel do rąk, wejdź na verdeavis.pl.

Na jednym centymetrze kwadratowym skóry dłoni może bytować aż 5 milionów bakterii. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach przenoszą się wirusy, bakterie oraz pasożyty, które wywołują groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest nieodzowne. Za pomocą pospolitego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w wielu przypadkach konieczne będzie użycie dużo efektywniejszych środków.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło dezynfekujące znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych sferach życia. Często używane jest w instytucjach służby zdrowia – szpitalach, gabinetach dentystycznych czy przychodniach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie pracownicy mają styczność ze skórą klientów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać także zatrudnieni w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu dań z mięsa (przede wszystkim z drobiu), jajek oraz mleka, ponieważ te artykuły spożywcze w stanie surowym często zawierają pewne ilości bakterii.

Typy płynów do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym preparatem do dezynfekcji rąk jest, rzecz jasna, mydło w płynie z dodatkiem związków niszczących komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk dostępne są w opakowaniach o różnych objętościach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przeznaczonych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Adres firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]