Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Po więcej informacji o trekkingi Himalaje kliknij tutaj.

Himalaje razem ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływ na to ma wiele czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa również samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, bo nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]