Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Zobacz Dolomity trekking na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu zapewne poznali już niemal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Bez wątpienia wywołują one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu po jakimś czasie chcą poczuć znowu ekscytację płynącą z ekskursji po mało znanym zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeżeli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne ostrych grani, baszt skalnych i stromych turni

Dolomity, czyli masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się znaczną ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz turni, które podczas dnia przez padające na nie światło słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (o ile nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że dekadę temu dodano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w tym paśmie górskim występują nadzwyczaj strome stoki, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i wiele urwisk, wytyczono w nich także sporo łatwiejszych szlaków, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

We włoskich Dolomitach spędzisz również interesująco zimę

Niedoświadczonych miłośników trekkingu zapewne urzeknie przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po szlakach turystycznych, które są wyposażone w liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, by członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji i procedur przemieszczania się po takim szlaku. Doświadczeni i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu osób bardzo trudna, jednakże ten, kto weźmie w niej udział z pewnością jej zapamięta ją do końca życia. W alpejskich Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimę, przemierzając mało strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto oraz Tofany.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]