Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Potrzebujesz więcej wiadomości o wyprawach trekkingowych dla początkujących? Idealnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry przybierają rozmaite formy. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność obsługiwania sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania niesamowitych widoków.

Trekkingi – dobierz odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji fizycznej i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Trzeci stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą kondycją, znajomością charakteru wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do mało wygodnych warunków obozowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce amatorzy tego typu aktywności w najwyższym stopniu cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym uznaniem szczycą się wschodnia część Karpat, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]