Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Potrzebujesz więcej informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Idealnie trafiłeś! Zajrzyj na http://bit.ly/2VTjyr4.

Sięganie po górskie szczyty to cel wielu turystów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Silnych przeżyć na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Turystów zachęcają zwłaszcza przepiękne krajobrazy, znikające już lodowce, a także możliwość ujrzenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga właściwej preparacji – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśna pogoda powoduje, że zdobycie masywu stanowi dla turystów trudne zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym musimy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest także zaopatrzyć się w leki przeciw malarii. Przed zarażeniem się ochroni też należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]