Czemu stosuje się multiswitch kaskadowy?

Znajdź multiswitch kaskadowy.

Sieci komputerowe obecne są już we wszystkich budynkach. O tym, czy określona sieć będzie odpowiednia, decyduje wiele cech. Powinna oczywiście być bezpieczna i gwarantować wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, ale równie istotna okazuje się opcja bezproblemowego jej powiększenia. Zrobienie dodatkowych przyłączy nie powinno wiązać się z potrzebą przeprowadzenia złożonych robót – w wyniku tego inni abonenci nie byliby w stanie przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Na szczęście stworzone zostały technologie, dzięki którym skalowanie instalacji będzie szybkie oraz bezproblemowe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy umożliwia bezproblemowe skalowanie sieci. Jest to pudełko ze znajdującymi się na bokach gniazdami i złączami, do jakich podłączane są kable. Jeżeli konieczne jest powiększenie instalacji – między innymi wówczas, kiedy kolejny odbiorca wykupił usługę – wystarczy tylko podłączyć kolejny przewód. Multiswitch kaskadowy może mieć najróżniejsze ilości złączy dla abonentów – najprostsze urządzenia tego rodzaju posiadają 8 gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema oraz trzydziestoma dwoma wyjściami.

Cechy multiswitcha kaskadowego

Jak łatwo stwierdzić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się oczywiście ilość gniazd – dla małych budynków może wynosić 8, jednak w dużych domach trzeba oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej ilości złączy. Niezwykle istotna jest również separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnej mierze rzutuje wszak na czytelność sygnału. Najlepsze multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 db. Będzie to istotne przede wszystkim w instalacjach telewizyjnych niektórych dostawców cyfrowych.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]