Działanie wzmacniacza kanałowego

Potrzebujesz wzmacniacza kanałowego? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie dedykowane do przetwarzania sygnału telewizji naziemnej. Jak wskazuje sama nazwa najważniejszą funkcją jaką spełnia jest wzmacnianie mocy sygnału. Zobaczmy na jakiej zasadzie działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – w gęsto uzbrojonych budynkach

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, których rolą jest wzmocnienie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Są one przeznaczone zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych nietypowych. Montowane są na terenach, na których praktycznie nie ma sygnału. Działają np. w miejscowościach górskich, stacjach metra i w niektórych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalne rozsyłanie sygnałów TV. Ich konstrukcja powoduje, że mogą być zlokalizowane na antenie zewnętrznej – nie straszny im śnieg ani deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – zewnętrzne zasilacze

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy ma kilka niezależnych wejść – przykładowo UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię redukującą nieprawidłowości pochodzące z internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada też trzy lub cztery dedykowane filtry kanałowe – kompatybilne z kanałami k.21-k.69. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe są kompatybilne między innymi z antenami z wbudowanym przedwzmacniaczem. Urządzenia te posiadają zewnętrzne zasilanie, a także diody LED.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]