Jeśli potrzebujesz motoreduktora, koniecznie sprawdź ultrarobotics.pl/motoreduktory/.
Motoreduktory to ogólnie mówiąc nierozłączne połączenia przekładni z napędem elektrycznym. Jak działają motoreduktory i jak się je stosuje? Dowiesz się tego w naszego wpisu.
Motoreduktor – gotowy układ, który oszczędza pracę konstruktorów
Motoreduktory pozwalają na efektywne korzystanie z silników elektrycznych jako napęd w wielu użyciach przemysłowych. Z wykorzystaniem przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika jest ograniczana nawet kilkusetkrotnie, przy jednoczesnym porównywalnym zwiększeniu jego momentu obrotowego. Oczywiście efektywność przekładni nigdy nie jest 100%, toteż zawsze pojawia się niewielka różnica pomiędzy mocą wyjściową i wejściową w układzie. W skład nierozłącznego układu jakim jest motoreduktor częstokroć wchodzą także inne elementy jak sprzęgła czy hamulce. Bezdyskusyjną zaletą motoreduktorów jest fakt, że są to prefabrykowane układy, które da się bez przeszkód wybrać z oferty producenta tak, by ich parametry dokładnie pasowały do potrzeb danego projektu. Konstruktorzy nie tracą dzięki temu tygodni, a niekiedy miesięcy, na drobiazgowe obliczenia i testy różnych układów elementów. W zależności od konstrukcji oraz rodzaju przekładni, motoreduktor może być dedykowany do niewielkich, umiarkowanych albo dużych obciążeń, a także do krótkiego albo długiego czasu pracy.
Motoreduktor, w którym wykorzystano przekładnię kilkustopniową, pozwala osiągnąć niezmiernie wysoki zakres przełożeń, dochodzący wręcz do kilku tysięcy.
Najpopularniejsi producenci motoreduktorów oferują miliony ich potencjalnych zestawów
Mimo, że motoreduktory mogą być konstruowane z wykorzystaniem kilku wariantów silników (DC, BLDC, AC oraz bocznikowych), rozróżnia się je ze względu na typ przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się tym samym motoreduktory:
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (z przekładnią stożkową),
– motoreduktory płaskie i walcowe (posiadające przekładnię walcową).
Nie ma na pewno takiego sektor gospodarki, w którym nie można by zastosować motoreduktora jako układu napędowego. Czy to przemysł, produkcja żywności czy spedycja, dzięki motoreduktorom działają różne automaty, takie jak mieszadła, linie produkcyjne, dachy ruchome albo podnośniki. Duże zróżnicowanie rodzajów zastosowanych w nich silników i przekładni, ich mocy i wielkości sprawiła, iż liczbę potencjalnych zestawów, które obecnie oferują cenieni producenci motoreduktorów, należy wyrażać już nie w setkach, lecz w zasadzie w milionach.
Adres firmy:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa
Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail:
[email protected]
Powiązane wpisy
Działanie wzmacniacza kanałowego
Kable RTV do wszystkich instalacji
Nowoczesny wzmacniacz szerokopasmowy