Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Uzupełnij swoje wiadomości o malarstwie komputerowym.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX wieku usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć pracę w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego stosują najczęściej specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia ogromna grupa młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie stara się przyswoić sobie najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie programy do malarstwa cyfrowego wykorzystują obecnie artyści

Jest sporo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż został stworzony jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie artystów oraz game devów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się inne podobne programy, jak przykładowo GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelą, gwaszem lub farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Malarstwo cyfrowe – nauka z udziałem instruktora

Praktycznie uczenie się malarstwa cyfrowego przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednak aby właściwie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody korzystania z pędzli, należy wykupić kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi kurs malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do rozlicznych video kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest natomiast, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Adres firmy:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]