Odważ się na więcej w kuchni – food pairing

Skieruj się w to miejsce, jeżeli szukasz więcej wiadomości o food pairing.

Chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do sztampowych kombinacji aromatów, nie znaczy to, że parowanie ze sobą potraw, które pozornie zupełnie do siebie nie pasują, nie może dać intrygujących i, co najistotniejsze, apetycznych rezultatów. Odkrywamy to na każdym kroku. Ogromne oddziaływanie na nasz smak miało zapewne możliwość kupna nieznanych dotąd w naszym kraju produktów spożywczych, a także otworzenie się na inne tradycje kulinarne. Dzięki temu choćby kombinacja egzotycznych sosów owocowych z mięsem rzadko już zaskakuje. Osoby, które zagustowały w niecodziennych fuzjach smaków często rozpoczynają własne eksperymenty i samodzielnie poszukują coraz to bardziej niezwykłych zestawień. Aby te jednak przyniosły spodziewane rezultaty, należy wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – poznaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne eksploracje faktycznie stały się źródłem ekscytacji oraz pozwalały odkryć nowe smakowe doznania, trzeba działać zgodnie z zasadami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są wyłącznie wytycznymi, o których nie wolno zapominać, by smaki mieszają się w niezwykłą, a jednak harmonijną całość. Najlepiej zrobimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tak tytułuje się się sztukę zestawiania ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za całkowicie do siebie niepasujące. Wszelkie reguły food pairingu są tymczasem gruntownie przemyślane i poparte szczegółową wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą zwłaszcza zawartości danych substancji w używanych produktach. Food pairing nie traktuje wyłącznie o posiłkach, lecz także o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing polega na sporej fantazji oraz instynkcie

Do praktykowania food pairingu konieczne są bujna wyobraźnia oraz wyczucie, aczkolwiek to nie one okazują się najważniejsze. Dużo bardziej jest istotna znajomość zawartości różnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak reagują one z innymi związkami. Tym samym dobrą decyzją będzie udział w warsztatach z food pairingu prowadzonych przez zawodowego szefa kuchni – przede wszystkim dlatego, że podzielenie się podstawową wiedzą trwa nie dłużej niż kilka godzin.

Adres firmy:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]