Agencja SEO – co może zaoferować Twojej firmie?

Na seo4.net uzyskasz fachową pomoc profesjonalistów z firm SEO.

Przedsiębiorstwa lub właściciele portali internetowych, którzy pragną, by pojawiać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce, mogą to osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to próbowanie działań samemu. Nie mając kwalifikacji w obszarze SEO i nie monitorując codziennie wiadomości o zmianach w algorytmie Google, ciężko działać właściwie i – najważniejsze – efektywnie. Kolejna droga to stworzenie etatu dla wprawnego SEOwca, jednakże nie każda firma może sobie na to pozwolić z uwagi na koszty. Trzecie wyjście to podjęcie współpracy z agencją SEO. Wydatki wydzielone na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Atutem współpracy z agencją SEO jest to, że nie licząc specjalistów od SEO w zatrudnione są tam również osoby od kreatywnego pisania, programowania, kampanii Google Ads oraz grafiki służące merytoryczną pomocą w tych kwestiach.

Po czym rozpoznać profesjonalną firmę SEO

Polskich agencji SEO jest sporo. Czym kierować się w trakcie poszukiwań firmy, która wywinduje do góry naszą widoczność w wynikach organicznych przeglądarek? Warto wybrać markę, która działa na rynku od kilku lat. Liczba agencji SEO, ale również tych kreatywnych czy reklamowych, z miesiąca na miesiąc rośnie, co nie zawsze gwarantuje odpowiednią jakość usług. Wybierając firmę, która istnieje od mniej więcej dekady, można mieć pewność, że dysponuje ona dużym doświadczeniem i może w każdej chwili zaprezentować ciekawe portfolio swoich dotychczasowych klientów. Na stronach agencji SEO często dodawana jest sekcja „Case study”. Zanim zatwierdzi się umowę trzeba przeczytać studia takich przypadków, aby samemu wstępnie zobaczyć, jakich rezultatów można oczekiwać po agencji, a także to jakie trudności udało jej się rozwikłać i z jakimi branżami miała do czynienia. Odpowiedzialna agencja SEO to taka, której działania są przejrzyste: informuje o planach prac na zbliżające się tygodnie, jak również dostarcza sprawozdanie z przeprowadzonych działań i ich następstwa.

Drugi zasadniczy aspekt to spersonalizowana oferta i dopasowanie strategii działań do potrzeb działalności prowadzonej przez klienta agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy reaguje w przeciągu kwadransa, a oferta sprawia wrażenie sztampowego szablonu, powinien to być sygnał ostrzegawczy. Po otrzymaniu pytania przedstawiciel rzetelnej agencji SEO kontaktuje się z potencjalnym klientem, by dopytać o dodatkowe dane o firmie, nieodzowne do zaprezentowania dla niej całościowej oferty. Chodzi o dane, których nie można odnaleźć tak po prostu w internecie, jak przykładowo informacja o prowadzonych przedtem działaniach SEO oraz o ważnych dla klienta usługach lub produktach, które chciałby wypromować.

Opłata za usługi firmy SEO – jakim ofertom nie wierzyć

Ostrożnie powinno się podejść do agencji SEO, które sugerują typ umowy z rozliczeniem się za wypracowany efekt. W takim modelu płatność odbywa się wtedy, kiedy słowa kluczowe dotrą na określone w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (np. wejdą do Top5 czy też pierwszej strony wyników). To wciąż stosunkowo popularny rodzaj rozliczeń, jednak wiąże się z wysokim niebezpieczeństwem – można bowiem uzyskać błyskawiczne rezultaty łamiąc reguły określone przez Google. Codziennie modyfikowany algorytm dodatkowo nie pomaga w spełnieniu obietnic składnych klientowi, dlatego rzetelna agencja SEO nigdy nie zapewnia zdobycia konkretnych efektów. Jeśli chodzi o opłatę za współpracę z firmą SEO, to sporadycznie jest ona stała – zwyczajowo w pierwszych tygodniach po podpisaniu kontraktu potrzebne są wyższe nakłady finansowe, by opracować szczegółowy audyt SEO, a w następnej kolejności wdrożyć wszystkie wymienione w nim zalecenia. W późniejszym okresie współpracy, gdy witryna klienta jest już zoptymalizowana, koszty działań są znacznie niższe.

Adres firmy:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]