wycieczki dla aktywnych

Górskie wycieczki dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Wyróżnia się dwie grupy ludzi: pierwsi lubią czas wolny spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy w każdy dzień urlopu chcą zrobić coś szczególnego, czego do te pory jeszcze nie doświadczyli. Właśnie dla tych ostatnich biura turystyczne tworzą nieszablonowe oferty wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to starannie zaplanowane parodniowe wycieczki dla osób, które chciałyby zobaczyć przeróżne regiony naszej ojczyzny oraz świata z całkiem innej perspektywy. Program takich wyjazdów jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których typowy urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających interesujących doświadczeń to także perfekcyjna sposobność, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, gdyż nieraz łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania zasad przetrwania w danym obszarze. Podczas wyprawy w góry można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci opanowują strategie survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu okolicznościach, które mogą ich spotkać, czyli przykładowo w razie lawiny. Należy też podkreślić, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych znajomości.

Aktywne wyprawy to nie tylko góry w Europie

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są szczyty w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z wzorową kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i wejść cztery najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie zobacząz bliska Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami malowniczych miast tej wyspy – Trapani, Palermo oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne regiony, dostępne dla początkujących turystów – bez problemu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy na Wyspy Komodo lub do Nepalu.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]