Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Szukasz pełnej oferty wycieczki w Alpy? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.exploruj.pl.

Polscy miłośnicy gór, którzy poznali już z każdej strony każdy szlak w w Sudetach, w Karpatach oraz w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają szukać nowych wrażeń i wertują propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Najważniejsze informacje o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje kilka europejskich krajów, między innymi Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt Europy, to znaczy Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o których zdobyciu marzą wspinacze z całego świata, to na przykład Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Liskamm – 4527 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Trzy Szczyty Lavaredo oraz Aiguille du Dru. Alpy dzieli się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla pasjonatów gór

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest dużo ciekawych propozycji kierowanych do entuzjastów gór o przeróżnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już pewne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się stosowną wydolnością fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wyprawy na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje kwalifikacje. Tym, których obchodzi zwłaszcza część szkoleniowa, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który który ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego przemieszczania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym atutem takich wycieczek jest to, że organizowane są w niewielkich, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z wykwalifikowanymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wycieczka w Alpy będzie cudownym doświadczeniem, przynoszącym satysfakcję z przełamywania osobistych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]