Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Chcesz poznać fajne miejsca w Małopolsce? Koniecznie wejdź na visitmalopolska.pl.

Mimo, że małopolskie jest jednym z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w potopie wiadomości o planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o najciekawszych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i motele, jak również muzea i zabytki położone w miejscowościach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Natomiast dla osób, które z rozmaitych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu czy czar miejscowego folkloru.

Strona o ciekawych miejscach Małopolski dba też o obcokrajowców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Szczególnie pomocny dla obcokrajowców jest również dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu w Polsce.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego