Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie wiadomości o najnowszych eventach kulturalnych czy sportowych i najciekawszych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, motele i hotele, a także muzea i zabytki zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, czar parków krajobrazowych i narodowych oraz regiony agroturystyczne.

Portal o zabytkach Małopolski nie zapomina cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu listę ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie przydatna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać w trakcie pobytu naszym kraju.

Adres firmy:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego