kantor wymiany walut online, kantor internetowy

Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w placówce bankowej bądź w kantorze – na te ostatnie wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy supermarketach! Lecz w ekspresowo przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty bez konieczności wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też utworzono kantory online, w których jest to możliwe.

Kantor wymiany walut przez internet – zawsze najświeższy kurs wymiany

Operacja w kantorze internetowym jest równie prosta jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który pragnie wymienić na inną walutę. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, że wymianę można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut odbywa się już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, z reguły z zeszłej doby. Drugim i niezmiernie istotnym plusem kantorów online są mniejsze spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i instytucje bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, tymczasem w kantorze internetowym spready z reguły nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka pomocniczych usług stosowanych przez konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w określonym przez klienta dniu albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kto używa kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to usługa dla wszystkich ceniących sobie wygodę oraz znaczną niezależność w zarządzaniu środkami finansowymi. Wykorzystują je też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w obcej walucie oraz osoby zatrudnione lub uczące się poza granicami Polski. Jednakże nim postanowimy powierzyć swój kapitał kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Adres firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]