Kredyt obrotowy – garść podstawowych informacji

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych maszyn i urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników proponują w chwili obecnej nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, dlatego nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności ograniczone są do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dotowanie wydatków, które związane są z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wybrać kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Nagłe wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać swoją działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach lub jednorazowo.