Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Sprawdź złoto sztabki na goldbroker.pl.

Umieszczanie środków pieniężnych na lokacie czy po prostu odkładanie ich na koncie nie jest teraz tak opłacalne jak kilka lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsza świadomość, że nie inwestowany kapitał nie zarabia sprawiły, iż poszukujemy rozwiązań, które umożliwią naszym oszczędnościom przynosić po latach poboczny dochód. Obok kupowania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz szerszym popytem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złote sztabki.

Złote sztabki to wieloletnia inwestycja

Z góry należy stanowczo podkreślić, że inwestycja środków w sztabki złota to wieloletnia inwestycja. Złoto przeważnie nie poddaje się silniejszym i słabszym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz destabilizacja polityczna oraz gospodarcza często zwiększa jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednak przeglądając jej historyczny wykres od razu daje się zauważyć, iż wraz z upływem lat idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu pozostaje mniej więcej bez zmian. Niegdyś służył on jako uniwersalna waluta, dzisiaj jest stosowany w elektronice, przemyśle czy medycynie, jak również – nadal na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż pozyskiwanie złota wciąż trwa i w teorii powinno go przybywać, recykling tego metalu użytego między innymi podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak radia CB czy też kable USB) jest w szeregu przypadków nieopłacalny, wobec tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że z biegiem lat trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Złoto w sztabkach – kogo stać na taką inwestycję?

Słysząc o lokacie środków w złote sztabki gros osób błyskawicznie oceni, iż to nie dla nich, z uwagi na duży koszt. Jednakże sztabki złota produkuje się w rozmaitych wagach, zatem zasadniczo każdy może sobie pozwolić na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 5 g. Te malutkie sztabki są też znakomitym pomysłem na podarunek. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący większymi środkami finansowymi raczej zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g oraz 1 kg. Należy jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, inwestując w większą sztabkę kupimy złoto dużo taniej. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż należy nabywać złoto w sztabkach o różnej wadze albo zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie rozparcelowane na niewielkie sztabki o wadze 1 g.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]