Jeśli chcesz kupić srebro w sztabkach, skieruj się na ten adres.
Od dawna uważa się, że inwestowanie w kruszce jest świetnym sposobem na lokowanie pieniędzy, który po pewnym czasie przynosi namacalny zysk. Najpopularniejszym w tym momencie metalem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jednak w ostatnich latach srebro przestało być widziane tylko jako metal przemysłowy i znów cieszy się zainteresowaniem pośród coraz większej grupy osób, zarówno tych ze skromniejszym, jak i dużym portfelem.
Sztabki srebra – czy to dochodowa inwestycja?
Złoto pojawia się w naturze 17-krotnie rzadziej niż srebro, należy natomiast zaakcentować, że cena srebra w odniesieniu do ceny złota nie odpowiada tej zależności i zawsze jest zauważalnie niższa. Zakup srebra jest jednak doskonałą propozycją dla osób, które pragną urozmaicić swój portfel, a które nie dysponują środków umożliwiających nabycie sporych zasobów złota. Wypada jednakże wiedzieć, iż z powodu swoich właściwości, srebro jest w szerokim zakresie wykorzystywane w różnorodnych branżach przemysłu co skutkuje tym, iż jego cena jest bardziej narażona na przemiany zachodzące na rynku. Łatwo to swoją drogą spostrzec studiując historię jego wartości z ostatnich 20-25 lat. Z tego też powodu lokata pieniędzy w srebro łączy się z wyższym ryzykiem niepowodzenia, zatem polecana jest osobom świadomym aktualnej i prognozowanej sytuacji na rynku metali szlachetnych. Można natomiast przewidywać, że popyt na srebro cały czas będzie wyglądał podobnie, a wraz z prężnym rozkwitem medycyny, elektroniki i fotowoltaiki, w których srebro jest często stosowane, jak również niesłabnącej popularności biżuterii srebrnej, być może jego wartość będzie z czasem wzrastać.
Sztabka srebra – zamówić dużą czy małą?
Na wzór złota, sztabki srebra odlewane jest w różnych wagach, co upraszcza stworzenie portfela inwestycyjnego, pozwalającego sprzedaż zależnie od potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym także w zasięgu finansowym niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o wadze jednej uncji trojańskiejczyli (31,1 g) oraz 100 g i 50 g. Niewątpliwie, jeżeli zamówimy sztabkę o większym ciężarze, w rezultacie wydamy na kruszec mniej, powinno się jednakże mieć na uwadze, że sztabka jest niepodzielna i w przypadku potrzeby jej odsprzedaży trzeba znaleźć kogoś, kto odkupi ją w całości. W związku z tym jeśli sztabki srebra mają być też asekuracją na “czarną godzinę”, należałoby rozważyć zakup sztabek w kilku wagach, żeby mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile rzeczywiście potrzeba. Można też zainwestować w odpowiednio droższy srebrny combibar, innymi słowy połączone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się bez trudu oddzielić. Minusem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego sprzedaż i zakup obarczone są 23% stawką VAT.
Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]
Powiązane wpisy
System SWIFT – co warto o nim wiedzieć?
Otwarta bankowość i Flobo – jeszcze większe możliwości i wygoda korzystania
DANKS (DNS): Złożenie wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej projektu związanego ze zautomatyzowaną usługą prowadzenia księgowości w modelu SaaS. – raport 8