Ułatwienia dla firm – o mass collect

Niezbędne informacje o tym, czym jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest zasadniczo dość prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc przykładowo w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych czy wszelkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (między innymi w klubach fitness). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na konkretny rachunek firmowy, jednak uprzednie przydzielenie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni przelew (przelew z karty, przelew pocztowy czy też standardowy przelew). Korzystanie z mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem na eliminację prawdopodobnych omyłek nieraz przytrafiających w trakcie tej czynności.

Dlaczego opłaca się skorzystać z usługi mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest w tej chwili proponowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi ING Bank Śląski i wybrane banki spółdzielcze) wypada rozważyć jej zastosowanie w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza około stu faktur. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem łatwiejsze kontrolowanie spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję przesyłania powiadomień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co z czasem efektywnie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]