złoto online, złoto lokacyjne

Złoto inwestycyjne – sztabki, monety i papiery wartościowe

Dużo myślimy o przyszłości i o przygotowaniu się na tzw. “czarną godzinę”. Z tej przyczyny na ogół zabiegamy o to, aby systematycznie odkładać niewykorzystane środki finansowe na lokacie albo po prostu na koncie w banku. Ostatnio jednak ta metoda jest mało korzystna – niskie oprocentowanie lokat i stała inflacja sprawiają, iż oszczędności nie zapewniają zysku, a nawet z miesiąca na miesiąc ich siła nabywcza się obniża. Nie dziwi zatem, że rośnie popyt na alternatywne metody inwestycji, w tym też kupno złota lokacyjnego.

Złoto lokacyjne – płytki oraz papiery wartościowe

Inwestowanie w metale szlachetne polega na kupieniu ich wówczas, gdy ich cena rynkowa jest korzystna i ich odsprzedaży, gdy ta cena wzrośnie. Ale należy uwydatnić, że nie każdy produkt ze złota jest uznawany za złoto lokacyjne, wobec tego przykładowo nabywanie bransoletek ciężko nazwać inwestycją w złoto. Polskie prawo, a przede wszystkim ustawa o podatku od towarów i usług, klarownie określa co należy nazywać złotem inwestycyjnym. Zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi jest to przede wszystkim kruszec o próbie nie mniejszej niż 0.995 w sztabkach lub płytkach. Natomiast monety bulionowe ze złota muszą spełnić inne przesłanki, by zostały uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę nie mniejszą niż 0.900, być wyemitowane nie dalej niż w 1800 roku i co kluczowe – muszą być uznawane jako środek płatniczy w kraju, który je wybił. Monet bulionowych nie traktuje się jako egzemplarze kolekcjonerskie, zatem nie są numizmatami. Akty prawne wymieniają jeszcze jedną formę złota lokacyjnego, a mianowicie złoto reprezentowane przez papiery wartościowe.

Sprzedaż złota inwestycyjnego online – co oferują krajowi dostawcy?

W asortymencie krajowych sprzedawców złota inwestycyjnego bez trudu znaleźć można popularne monety bulionowe z między innymi Chin oraz USA, jak i złote sztabki. Zamówienia można składać też online i nie jest to propozycja tylko dla dużych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bardzo zróżnicowaną ofertę sprzedaży złota w pojedynczych sztabkach o wadze 5, 2, czy 1 g, jak i złotych monet bulionowych o wadze 1/10, 1/4 bądź 1/2 uncji. Dostępne jest także złoto w tak zwanych „combibarach”, które pozwalają na odłamanie, a później odsprzedanie indywidualnych płytek kruszcu.

Adres firmy:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]