Jakie są cechy dobrej firmy SEO? Poznaj opinie specjalisty

Na www.youtube.com uzyskasz więcej wskazówek o tym, czym wyróżnia się dobra agencja SEO.

Gdy prowadzisz swój biznes i zakładasz dla niego stronę www, z pewnością po czasie myślisz nad tym, co zrobić, żeby była ona widoczna jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Wiadomo wszak, iż współcześnie widoczność w sieci jest jednym z fundamentów sukcesu, bo to właśnie tu wielu klientów pierwszy raz przeczyta o twojej działalności. Jak zatem wybrać dobrą firmę SEO? Polecamy skorzystać z podpowiedzi specjalistów, a najlepiej tych od Google.

Jak zatrudnić rzetelną firmę SEO? Google przygotowało o tym instruktaż

Nie da się ukryć, że cały sektor usług SEO, innymi słowy działań, których celem jest optymalizacja stron www pod wyszukiwarki, pojawiła się i nieustająco rozkwita zasadniczo tylko za sprawą wyszukiwarce Google. Mimo pojawienia się licznych alternatyw, jak między innymi Yandex, Yahoo lub Baidu, wciąż liczą się pozycje uzyskane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy więc, kto stara się zaistnieć w internecie, musi zapracować na swoją pozycję w top 3 w Google. W przypadku sektorów, w których występuje silna konkurencja, zwykle jest to niemożliwe bez konsultacji ze specami z agencji SEO. Google zdecydowało się pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest nowością, i przyszykowało krótki instruktaż, jak rozpoznać dobrą agencję SEO.

Cechy dobrej firmy SEO zdaniem Google

Pracownica Google z przeszło dziesięcioletnim stażem w kilku punktach naświetla, jak zidentyfikować dobrą firmę SEO, wymieniając wśród kluczowych cech m.in.:

  • zadbanie o ogólną widoczność strony internetowej, a nie wyłącznie zdobywanie pozycji w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe,
  • zagwarantowanie witrynie opieki technicznej i praca nad podniesieniem jej użyteczności,
  • transparentność odnośnie prowadzonych działań, np. poprzez stały dostęp do statystyk strony i cykliczne raportowanie,
  • umiejętność szacowania czasu i budżetu potrzebnego do wykonania zakładanych działań,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od dokładnego audytu strony.

Przedstawicielka firmy Google zaznacza także, że solidna firma SEO w żadnym razie nie obieca rewelacyjnych rezultatów z dnia na dzień, bo optymalizacja strony www jest procesem długotrwałym, niejednokrotnie dającym wymierne efekty najczęściej po kilku miesiącach działań.