Malware i wirus na stronie internetowej – o usuwaniu infekcji WP

Sprawdź, komu zlecić usuwanie wirusów ze strony www.

WordPress stał się w mijających latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę stron i sklepów tworzonych z jego zastosowaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Teksty na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? Witryna wysyła spam? Na stronie widnieją przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może nie dajesz rady się zalogować? To jedynie parę z częstych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku potrzebne jest natychmiastowe działanie w celu identyfikacji źródła infekcji i przywrócenia witryny internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek czy też po atakach hakerów najlepiej zlecić ekspertom od tego rodzaju działań, gdyż usuwanie malware z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres wiedzy osób, które na co dzień zajmują się tylko tworzeniem sklepów oraz stron na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich działań naprawczych wykonują kompleksowy przegląd plików oraz baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie motywów oraz wtyczek. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie kolejnych infekcji. Jeśli długotrwała infekcja mogła spowodować włączenie strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć również konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Cykliczne aktualizowanie CMS-a i stosowanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, gdyż eliminacja wszystkich skutków ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taka sytuacja nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]