utylizacja mebli Kraków, wywóz starych mebli Kraków

Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnorodnych przyczyn. By nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, zwykle przenosimy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy lub na poddasze. Problem jednakże w tym, iż po wielu miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwykłe korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha wielu z nas do dokonania dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, by pozbyć się zebranych przedmiotów. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy również, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie lub nabywamy zaniedbany dom. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak w mgnieniu oka wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania i poddasza.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak popsute meble, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęt AGD i RTV czy części stolarki okiennej nie powinny zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeżeli musimy się ich pozbyć, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy zatem zobligowani znaleźć miejsce na zdeponowanie rupieci o znacznej objętości. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona także o legalny recykling zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu strychu, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne przetworzenie surowca

Jeżeli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spalone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich podług tworzywa, z jakiego zostały wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się z reguły do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do złożenia nowych szaf, stołów i regałów.

Adres firmy:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]