biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistęksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze umieją sumiennie pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – należy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co jednak dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom usług okaże się zadowalający?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy profesjonalistom ds. finansów, zyskamy gwarancję, że skutkiem ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie nałożenie grzywny. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy i czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto także nadmienić o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. Dziś nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można uzgodnić z opiekunem naszego przedsiębiorstwa za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie można kierować się jedynie kosztami obsługi – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zazwyczaj zwiastują jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci posiadają wymagane uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Adres firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]