Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Sprawdź realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zwykle z domami zaprojektowanymi w stylu tropikalnym czy południowoamerykańskim. Ale ten moduł osłony okiennic można wykorzystać też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych sytuacjach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – przeznaczenie dekoracyjne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i ozdobną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, że wspaniale uzupełniają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest ważna, gdyż to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny powinno się zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale także przytulny. Opcja zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wnikającego do salonu, co umożliwia m.in. całkowite jego przyciemnienie, kiedy chcemy zobaczyć serial, bądź jego delikatne ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – znakomita osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Swoboda regulacji wnikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która w ogromnym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w trakcie lata łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego shuttersy efektywniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu niż w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest wyjątkowo prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Adres firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]