Fotele gamingowe – od czego może zależeć ich cena?

Wertując foldery sklepów meblowych często znajdziemy w ich ofercie działy prezentujące fotele komputerowe dla graczy. Wielu klientów na ogół nie pojmuje różnic pomiędzy fotelami do grania a fotelami do pracy przy biurku, ale zapaleni gamerzy wiedzą, iż odpowiednio dopasowane krzesło gamingowe jest nieodzowne, ponieważ zauważalnie podnosi komfort gry.

Na co wobec tego zwrócić uwagę kupując fotel dla gracza?

W ciągu minionych 30 lat gry komputerowe zyskały zawrotną popularność i błyskawicznie wyprowadziły się z salonów gier do domów graczy. Rozwinął się także e-sport i coraz większy odsetek osób nie tylko po prostu wpada w świat gier dla przyjemności, a wręcz spędza przed ekranem komputera kilkadziesiąt godzin w miesiącu trenując do zbliżających się zawodów. Dlatego nieodzowne im są profesjonalnie zaprojektowane fotele gamingowe, których głównym zadaniem jest zagwarantowanie graczom pewnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wygody podczas kilkugodzinnych sesji. Co zatem wziąć pod uwagę wybierając fotel do grania? W pierwszej kolejności sprawdź, w jakim stopniu umożliwia on ustawienie poszczególnych elementów wpływających na jego ergonomię, m.in. na wysokość podłokietników, siedziska i zagłówka, ułożenie poduszek na wysokości łopatek i lędźwi czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Ważne są również tworzywa z jakich wykonany jest taki fotel – musi być wytrzymały na spore obciążenia, stabilmny, a na powierzchniach stykających się ze skórą gracza (np. na zagłówkach) musi być osłonięty materiałem, który nie wywoła obtarcia ani zaczerwienienia skóry.

Krzesła dla graczy – skąd wynikają różnice cen?

Koszt zakupu krzesła gamingowego nie jest niski – cena najtańszych produktów tego typu oscyluje na poziomie 350 zł, z kolei w przypadku modeli od uznanych marek może daleko przekroczyć granicę 1000 zł. Z czego wynika taka rozpiętość cen? Tańsze modele krzesła dla graczy przeważnie dają mniejszą możliwość regulacji i są wytworzone z materiałów gorszej jakości, jednak bez trudu spełnią potrzeby osób, które spędzają przed komputerem maksymalnie kilka godzin tygodniowo. Modele przeznaczone dla profesjonalnych graczy dają szeroki zakres regulacji indywidualnych podzespołów, są w stanie udźwignąć olbrzymie obciążenia (nawet do 200 kg!), są często pokryte bardzo trwałą prawdziwą skórą, jak również posiadają takie udogodnienia, jak podnóżki, kieszonki na drobiazgi lub uchwyty na słuchawki.