Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli chcesz zamówić podłogę drewnianą, koniecznie wejdź na https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od podłogi drewnianej, a kupisz je znacznie taniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie kilka godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o oddzieleniu ich od podłogi – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z opakowania – powinieneś odstawić je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna rada – specjaliści polecają robić to startując z rogu pokoju. Przed ich położeniem, sprawdź, czy nie są uszkodzone, gdyż potem mogą pojawić się trudności z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków cieplnych w pokoju. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Adres firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]