Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Dowiedz się więcej o lampie solnej na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Nieduże dekoracje z kamienia i innych minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wypraw po świecie, a niekiedy nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ pasują do stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Sporadycznie jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większych przeszkód można je dopasować do aranżacji mieszkania, bo kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze cechują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się produkowaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, na przykład kuli lub walca.

Lampa solna a wytwarzanie jonów ujemnych

Wiele ludzi wierzy, że lampy solne mają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej właściwość jonizacji powietrza, czyli produkowania ujemnych jonów, które równoważą te generowane przez otaczające nas urządzenia elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest delikatne i uspokajające, stąd rekomenduje się nabycie ich ludziom, którym dokucza stres albo bezsenność, dlatego iż przy nich można skuteczniej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich też pojemniki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej używa się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]