Badania wysokościowe – bądź bezpieczny podczas pracy na wysokości

Zleć badania wysokościowe Bielsko na http://www.testypsychologiczne.com.pl.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad ziemią czy podłogą. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i przedstawicieli wielu innych dziedzin działalności. Na czym polegają takie badania?

Zakres badań wysokościowych

Praca na wysokości, mimo że zgodnie z przepisami BHP powinna być wykonywana z używaniem właściwych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, dlatego badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy takiej nie powinny wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, uskarżające się na zaburzenia równowagi bądź wykazujące kłopoty ze wzrokiem. W obręb badań wysokościowych wchodzi więc pełna diagnostyka z zakresu okulistyki, laryngologii (co ma wykryć kłopoty z błędnikiem i równowagą) oraz neurologii. Badania przeprowadza się poddając badanego prostym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W czasie badań można również wykryć schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, stanowiące zaś poważne przeciwwskazanie do robót na wysokościach, poddanie się im ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, że niezbędne będzie przeznaczenie na te badania dużo czasu, gdyż istnieje możliwość wykonania pełnej diagnostyki nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – jak często je wykonywać?

Badania wysokościowe należy wykonać przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, ale nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, że podczas pełnienia obowiązków stan zdrowia może ulec pogorszeniu, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom wysokościowym trzeba poddawać się co 2-3 lata. Pracownicy, którzy mają więcej niż 50 lat, muszą natomiast poddawać się im każdego roku.

Adres firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]