Czy warto kupić urządzenie do oczyszczania powietrza?

Nawet rezydentom niewielkich polskich miast doskwiera problem kiepskiej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Trwający przez wiele lat brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych, a także grzywien za spalanie w kominkach niebezpiecznych materiałów, jak przykładowo produkty z gumy czy plastiku, wywołały wysokie zapylenie powietrza. Wpływa to negatywnie na samopoczucie wszystkich obywateli. Czy można w takim razie zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym zakresie?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się drobin pyłów zawieszonych

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które kraje rozwinięte powinny jak najszybciej rozwiązać, jeśli zależy im na zdrowiu ich obywateli. Będzie to z całą pewnością długi oraz trudny proces. Miast jednak wyczekiwać, aż powietrze poprawi swoją jakość, można od razu samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Za pomocą pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można całkowicie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), jak również większości grzybów i drobnoustrojów, wywołujących nieraz poważne schorzenia. Plusy stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza dostrzegają zwłaszcza osoby chorujące na alergię bądź astmę, ale i osoby zdrowe błyskawicznie odczują pozytywne oddziaływanie czystego powietrza.

Oczyszczanie powietrza – wybierz sprzęt z najważniejszymi atestami

Osoby zamieszkujące blisko autostrad oraz rezydenci mocno uprzemysłowionych terenów powinni wybrać oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z wysoką zawartością pyłu w powietrzu. Chodzi tutaj przede wszystkim o wychwycenie drobinek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W trakcie oczyszczania powietrza urządzenie powinno również pozbyć się z niego nie tylko wirusów, drobnoustrojów i zalążków grzybów, ale również niebezpiecznego dla zdrowia formaldehydu, który bywa obecny w naszym otoczeniu w większym lub mniejszym stężeniu. Zamawiając sprzęt do oczyszczania powietrza, trzeba sprawdzić czy ma ono odpowiednie certyfikaty.