Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Chcesz kupić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu? Sprawdź https://bit.ly/3CTtarb.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak i punktu masażu.

Aparat do masażu uciskowego – na obrzęki kończyn różnego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej stosują urządzenia do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, wspomagając tym samym cyrkulację limfy. Jest mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do presoterapii do użytku domowego

Ogromne możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii wpłynęło pozytywnie na ulepszenie tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie stosujące tę formę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz stosunkowo lekkie, w związku z tym bez problemu można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być uprzednio uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. zaburzenia rytmu serca i choroby bakteryjne oraz wirusowe, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]