Tutaj znajdziesz więcej informacji o korekcji wzroku.
Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. Klinika okulistyczna pomaga usunąć uciążliwe i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na zabieg korygowania wad wzroku?
Korekcja wad wzroku – metoda nieinwazyjna oraz bezpieczna
Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do dobierania soczewek kontaktowych albo okularów. Od kilku lat dostępne są jednak innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, astygmatyzmu, krótkowzroczności, jak również wielu rzadszych schorzeń. Niezwykle rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną efektywnością. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent szybko powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w klinice okulistycznej, w której zatrudniony jest biegły zespół, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze adekwatną metodę leczenia oraz usunie wadę wzroku. Specjaliści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze urządzenia diagnostyczne, dzięki czemu są w stanie wykryć nawet rzadkie choroby oczu.
Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku
Kliniki okulistyczne podejmują się także leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący metodą niezbędną w diagnozowaniu stanów zapalnych, jaskry, a także innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją zaćmy oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekta wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi dolegliwościami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków oraz ciał obcych z oka.
Adres firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]
Powiązane wpisy
Ból u sportowców – jego specyfika i sposoby łagodzenia
Rehabilitacja po zawale serca w 3. etapach
Dna moczanowa – przyczyny, objawy, diagnostyka i leczenie