Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Tutaj uzyskasz więcej szczegółów o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej częstotliwości, która nie przekracza 100 megaherców, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednak wielu jej właściwości nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek oraz działanie przeciwbólowe przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie i zmniejsza ilość wolnych rodników.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które następnie jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia pracę placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że na rynku znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Adres firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]